• Slide


Online


UZUN ZAMAN SONRA İLK DEFA

Kadın dizisi hiç kuşkusuz bu sezon hem reyting hem de reklam geliri açısından en çok kazanan ilk 5 diziden biri, bu yüzden ikinci sezonun sonuna gelindiğini göz önünde bulundurursak aldığı bu oran gayet başarılı. Fakat önceden aldığı reytingleri hepimiz çok iyi bildiğimiz için nasıl bir düşüş yaşandığı da gün gibi ortada e yani klasik son da bu naparsın? Her hafta 3 saatlik senaryo demek maksimum 3 ayda hikayeyi tüketmek demek, sonrasında döndür babam döndür çark nereye kadar dönerse..

 Biz bu dizi saatleri meselesini aşamadıkça yapılan yorumlarda hep aynı olacak ne yazık ki, “diziler saçmaladı, konudan sapıldı, reytingler düştü” gibi gibi gibi.. Bu arada iki sezondur birinciliği kimseye kaptırmayan hatta yanına dahi kimseyi yaklaştırmayan dizinin oranları Fatih Portakal ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ile hemen hemen aynı sayılabilir.  Aylar sonra ilk defa Salı akşamı belirgin bir galibiyet yok aksine zirvedeki izlenme farkı bir hayli az görünüyor. EDHO tıpkı Diriliş Ertuğrul gibi kaç sezondur ekranda fakat asla kan kaybetmeden başarısını sürdürüyor. Geliyorum Leke’ye konu itibariyle farklı ve güzel olan fakat ayrıntılarda afallayan dizinin bu hafta aldığı oran 3,52 yani idare eder ama kanalı tatmin eder mi işte orası şaibeli. Gözlerim listede önce Survivor’ı aradı hey gidi eski şatafatlı Survivor günleri, haftanın her günü fırtınalar estirirdi resmen şimdi ise haftaiçi esamesi okunmuyor. 

İkinci aradığım ise favori dizim evet evet şimdi başlarsınız adını yazmaya şahsen ben unuttum çünkü adı neydi listede göremedim de.. Şaka bir yana kimse çıldırmasın tabiki Halka’dan bahsediyorum, iyiki yayın hayatına TRT de başlamış aksi takdir de yayınlandığı kanal, kanal d falan olsaydı çoktan final yapmıştı böyle en azından devam edebiliyor, set çalışanları emekçileri de işsiz kalmıyor. Dizinin tek avantajı parasal sıkıntılardan dolayı reytinglere dizi kurban etmeyen bir kanalla birlikte olması o kadar! 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.