• Slide
  • Slide


Online


The Last Kingdom!


Konumuz Viking ise izlemeye değer  Viking dizilerini izleyeceğimi biliyorum, bu aralar başlamak isteyipte başlayamadığım The Last Kingdom'a başladım ve 1 sezonu bitirir bitirmez size tavsiye etmeye karar verdim. Viking dizileri biraz çağ dışı olduğu için hoşuma gidiyor özellikle o istilalar ve savaş sahneleri, bu dizi bir Viking olamaz bunda karar kılalım. Viking aklıma geldikçe duygulanıyorum bence dünyanın en iyi dizilerinden biriydi her neyse konumuzu değiştirmeyelim. BBC tarafından yayınlanan ve Netflix'in orijinal olarak satın aldığı dizi 3 sezondan oluşmakta dizinin hikaye bağlamı çok iyi, çok güzel  bir kurgusu olduğunu da düşünüyorum.

Dizinin konusuna kısa bir şekilde değinecek olursak  viking istilası altındaki İngiltere'de kalan son krallık olan wessex krallığı diziye ismini veriyor.   Kral Alfred dizide ki favori karakterim olmayı başardı gerçekten çok zeki  ve soğukkanlı bir adam... Dizi bir Game Of  Thrones olabilirmiş ama maalesef olamamış olması da çok zor diyebilirim. Bir tarihi kitaptan uyarlanan dizi kitaba uygun şekilde ilerliyor. Uthredi canlandıran Alexander Dreymon'da güzel iş çıkarmış dizide bir heyecan ve sürükleyici hava her bölümde var, bu da izleyiciyi ekranda tutmayı başarıyor.

  Görüntü ve ses mikdajı da gayet iyi, keşke daha çok müzik kullansaymışlar demedim değil. İlk Bölümü izler izlemez beğeneceğinizi  düşünüyorum, ben ilk 5 dakikada diziyi beğendim ve hemen listeme ekledim, şuan 2. Sezonu izleyeceğim sizde hemen 1. Sezona başlayabilirsiniz. Tarih ve kurgu sevenler için The Last Kingdom izlenmeli dizi 26 bölüm 3 sezondan oluşuyor. Her bölüm 60 dakika ortalama da, izledikten sonra yorumlarınızı bekliyor olacağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.