• Slide
  • Slide


Online


 

THE GOOD FİGHT

Amerikan adaletini sorgulayan, onun açmazlarını ve eksik yerlerini gösteren sağlam bir drama dizisi…

Dizi, Amerikan adaletini sorgulamakla kalmıyor, Amerikan yaşam tarzı hakkında bize doyurucu bilgiler veriyor. Dizide “İnsan Hakları” ön planda tutuluyor. Bir insana zenci denilmesi büyük bir aşağılama olarak görülüyor. Eş cinsel evlilikleri kimse yargılamıyor. İnsanların yaşam biçimine karışılmıyor. Toplumda insanlar işini en iyi biçimde yaparsa değer kazanıyor. Önemli olan, insanların işlerini iyi yapması,
Dizinin kurgusunu yazanlar, Amerikan adalet sistemini çok bildikleri için, dizinin senaryosunu çok sağlam yazmışlar. Amerikan Sistemi ne diyor: Suçlu ya da haksız olup olmaman önemli değil. Yeter ki, suçlu olmadığına jüriyi inandır. Her şey jüriyi inandırmaya, ikna etmeye dayanıyor. Bunun için de rol yapma, acındırma, duygu sömürüsü ön planda. Bunu yapanlar başrolü kaparken, yapamayanlar kapı dışarı ediliyor.
Dizi aynı zamanda siyasi konuları işleyen bir dizi. Özellikle son ABD Başkanı Trump’ın davranışları ve söylemleri eleştiriliyor. Kimse hukuktan üstün değildir ilkesi ön planda tutuluyor. Trump’ın yanında dizide en çok avukatlar ve savcılar eleştiriliyor. “ Avukatları öldürün” SÖZÜYLE DİZİYİ YAZANLAR ABD ADALETİNE AYNA TUTUYORLAR.
Dizinin müziği, tanıtım fragmanı çok iyi. Oyuncular rollerini mükemmel oynuyorlar. Eleştirdiğim tek nokta dizide geçişler arasında -üç dört saniyelik- karartılarak boşluk bırakılmış. Bu karartmalar çok uzun tutulmuş. Dizide Marisa tipi de çok iğreti duruyor. Bu stajer avukat, her şeyi biliyor, her şeyi anında araştırıp belgelere, bulgulara erişiyor.
Özellikle adaletle ilgilen avukat, hakim… başta olmak üzere, dizinin herkes tarafından izlenmesini öneririm.


(Dizi Amazon Prime'de mevcut)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.