• Slide
  • Slide


Online


The Crown!

Tarihi dizilerin müptelası olduğum aşikar bir şekilde ortada uzun zamandır izlemek istediğim fakat bir türlü fırsat bulamadığım The Crown'u izledim. Bir kraliyet dizisi için düşük bütçeli olmuş diyebilirim ben daha şatafatlı mekanlar ve görseller görmeyi bekliyordum ama ilerleyen bölümlerde beni yerden göğe kadar haksız çıkartmayı başaran nadir dizilerden biri The Crown bir dönem böylesi güzel ve inandırıcı anlatılabilirdi bunu başarmak kolay değil tüm yapım ekibini tebrik ediyorum.

Sony Pictures ve Netflix ortaklığında güzel bir iş ortaya çıkmış. Özellikle 2 Elizabeth tıpatıp aynı olmuş, bu kısımda fazlasıyla tatmin oldum. Dizimiz 20. Yüzyılda   İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in tahta çıkışını ve bu çıkışta yaşananlerı göz önüne seriyor.  Dizi müzikleri çok güzel, o sert havayı izleyiciye geçiriyor. Kraliyet ailesini yakından tanımak için güzel bir fırsat olduğunu da söyleyebilirim.  Karakterlerin kraliyet ailesinden gelsede birer insan olduğunu hatırlatan vicdani ve duygusal yanları çok güzel ekrana yansıtmış.

Herkesin ısrarla izlemesi gereken bir dizi olduğunu düşünüyorum. Başrollerinde Claire Foy, John Lithgow, Matt Smith bulunuyor. Claire Foy kraliçe Elizabeth rolünü hakkıyla vermiş bu isim dışında kimse bu rolü taşıyamazdı buna emin oldum. Tarihi dizilerde sırıtan karakter olmaması çok önemlidir her karakteri doğru ve tarafsız göstermeye çalışmışlar. Tarihi terimleri dizide sıkça duymak muhtemel, dizi 2 sezon toplam 20 bölümden oluşuyor. Entrika kısmında bir muhteşem yüzyıl olmasa da  şaşıracaksınız çok şey olacağına eminim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.