• Slide
  • Slide


Online


 

SAFE
 
Bir Fransız dizisi ile tekrardan karşınızdayım. Netflix makineli tüfek gibi dizi ürettikçe ekran karşısından ayrılmayı düşünmüyorum. Dizinin kadrosunda Dexter ile gönüllerimizde taht kuran   Michael C. Hall yer alırken kadın karakterimiz ise Sherlock dizisinin Mary’si Amanda Abbington oyunculuklarıyla göz dolduruyor. iki kızıyla baş başa kalan ve eşinin ölümünü atlatmaya çalışan Tom, kızının gittiği bir partinin ardından ortadan kaybolması ile darmadağın olur. Kızını aramaya başlayan Tom, kızının erkek arkadaşının da kayıp olduğunu fark ettikten sonra bir gizemi çözmeye çalışır.
 
Onu bulmak için her ayrıntının peşine düşse de şaşırtıcı gelişmeler olacak ve aslında ailesi hakkında birçok şeyi bilmediğini fark edecektir. Suç, gizem, aile dramını en üst safhada tutan dizi izleyenleri sıkmamakta kararlı. Netflix ve Canal+ ortak yapımı Safe, Fransa’da da Canal 8 tarafından yayınlandı. Dizi her ne kadar Fransa yapımı gibi olsada kadro baştan aşağı İngiliz. Ünlü yazar Harlan Coben'ın anlattığı hikaye bir çok eleştirmen tarafından beğenilmesine rağmen henüz 2. Sezon onayını almadı. Diziyi izlerken merakla ne olacak diye bekledim, özellikle Michael C. Hall diziyi göğüslemekle kalmamış alıp götürmüş. Bir kayıp hikayesinden çok, sırların ortaya dökülmesini konu alıyor.
 
Bu arada After filminde rol alan Hero Fiennes Tiffin da dizide rol alıyor, meraklılarına duyurulur. Freddie Thorp'un oyunculuğunu da çok beğendim gerçekten tüm oyuncular birbirinden yetenekli, dizi biraz sakin geldi bana müzik kısmında çok yetersizdi. Zoe karakterinin güzelliğine hayran olduğumu da söylemem gerek. Ayrıca Netflix bu sıralar çok fazla kayıp konusu işliyor. Bence artık dur demeli yoksa bu konu artık ilgi çekmez. Safe'ye 5 üzerinden 3.5 veriyorum. İzlerseniz yorumlarınızı bekliyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.