• Slide
  • Slide


Online


Queen of The South

Yeni bölümleri Netflix'e eklenen USA Network dizisi. Şunu açık bir şekilde ifade etmeliyim ki uzun zamandır ilk defa öyle uyuşturucu kartelleri ve çete tarzı bir dizi izledim. Elbette bir Narcos ve Ozark gibi olamaz benim için ama yine de çok hoş bir dizi. "Teresa" karakterini canlandıran Alice Braga'nın performansı tek kelimeyle müthiş! Teresa'nın uyuşturucu karteliyle mücadelesi ve aklıyla hareket ederek sürekli bir üst seviyeye yükselmesi beni oldukça cezb ettirdi. Aslında bu konuyu bu tarz dizilerde sürekli görüyoruz ama bu defa mücadeleye giren bir erkek değil kadın. Diziyi ilginç ve güzel kılanda bu bence. 
Dizi, Teresa karakterine odaklanıyor.Meksika'da döviz işinde çalışan Teresa uyuşturucu işiyle uğraşan "Guero" ya aşık olur. Guero, uyuşturucu kartelinin arkasından iş çevirip öldürülüyor. Bu kartel daha sonra Teresa'nın peşine düşüyor. Teresa'da Meksika'dan kaçarak Amerika'ya yerleşiyor.
 
Orada da peşini bırakmayan kartelle mücadele ederken diğer taraftan o da uyuşturucu işinde sürekli seviye atlıyor ve gün geçtikçe daha tanılır hale geliyor. Dizinin akışı gayet güzel ne çok hızlı bir akışı var ne de yavaş bunu çok iyi dengelemişler. Zaman zaman bir düşüş yaşandı ama onlarıda görmezden geldim. "James" karakterini canlandıran Peter Gadiot'un performansını da çok beğendim. Gerçi patronu Camila çok gıcık birisi ama neyse ...
Dizi ilk 3 sezonu itibariyle Netflix'te de ekranlara gelmeye başkadı. Dizinin 4. sezonu ise haziran ayında USA Network'ta başladı. Muhtemelen yeni bölümleri tamamlandığında Netflix'te de ekranlara gelir. Dediğim gibi çok hoş bir diziydi eğer halen izlememişseniz tavsiye ederim. Diziye puanım ise 5/4.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.