• Slide
  • Slide


Online


Paranoid

 İngilterenin soğuk ve enteresan dizilerinden bir yenisi daha listeme eklendi. Galiba ben her türden dizi seviyorum zombi hariç :) her neyse polisiye  dizisi olan paranoid ahım şahım oyuncuları bulunmamasına rağmen beni inanılmaz derecede etkiledi nasıl desem farklı, çok farklı, diziyi biraz kanıta da benzetmedim değil ama bu dizi çok daha farklı, Polis Bobby'in ilginç karakteri ve zekası bu diziyi izlememdeki en büyük sebep diyebilirim, adam 50 yaşında fakat başrolde bulunan diğer 2 isme büyük fark atmış. Dizideki katil ve suçlu psikolojisi ve polislikte yapılan hatalar vs hepsi gün yüzüne çıkıyor açıkçası söylemek gerekirse adli soruşturmanın daha incelikle yapılması gerektiği mesajı veriliyor.  Dizide bir kadın oyuncu var adı Nina, Allahım bu kadar itici ve kendini birşey sanan fakat hiçbir özelliği bulunmayan bir karakter görmedim dizinin en kötü oyuncusuydu benim için. Dizide rolleri ve sahneleri az olmasına rağmen Lesley Sharp'e hayran kaldım Bob ve Lucy favori İngiliz çiftim olmayı başardı. Dizide aşkta var fakat üst safhada değil.
 
Christiane Paul'un dizide adli tıp görevlisi olarak yer aldığı sahneler en sevdiğim sahnelerdendi, ekrana çok yakışıyor başka projelerde de izlemek isterim. Oğlu ile çocuk parkına giden bir kadın burada vahşice öldürülür. Olay anında parkta birçok kişinin olmasına rağmen kimse katili görmemiştir. Dizinin konusu davayı araştırmak için görevlendirilen Bobby Day, Nina Suresh ve Alec Wayfield dava ile ilgili gizemli notlar alma başlar. Olayın kısa sürede çözüleceğini düşünen dedektifler, soruşturma genişledikçe kendilerini karanlık bir komplonun içine sürüklenirken bulur.
8 bölüm ve 45 dakikadan oluşan dizi maalesef 2016 yılında yayınlanmış sadece 1 sezon sürmüş, yani dizinin 2. Sezonu olmayacak. Netflix'in bu tarz dizilere daha çok şans vermesi gerek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.