• Slide
  • Slide


Online


Manhunt: Unabomber

Vayy vayyy vayyy! Bu güne kadar izlediğim en iyi dizilerden bir tanesi. Dizi çok kez karşıma çıktı ama hiç dikkatimi çekmedi, en sonunda izlemeye başaladığımda keşke önceden izleseymişim dedim. Dizinin konusunu gerçek hayattan alması çok hoş olmuş. Bir ara diziyi yarıda bırakıp gerçek hikayesini araştırmaya başladı. Dizi, Ted Kaczynski adında bir teröristin FBI ajanlarından 17 yıl boyunca kaçışını ele alıyor. Yere göğe sığılmayan FBI ajanlarının bir numaralı katili nasıl olurda o kadar zaman içinde yakalayamaz? Sizce bu Ted'in zekiliği sayesinde mi yoksa FBI'nin beceriksizliği yüzünden mi? Eğer izlemişseniz karar sizin...
Her neyse Ted'i bulmak için "Fitz" isimli bir FBI suçlu uzmanı görevlendiriliyor. Dikkatimi çok çekti Ted ile Fitz'in ortak yönleri çoktu. Mesela en basitinden Fitz'in yaşadığı kulübe Ted'in kulübesi ile benzerdi.
Ted'in bombalı mektuplarla yaptığı eylemler gerçekten ağzım açık bir şekilde izledim. Dizinin akışı çok iyiydi heleki ilk bölümleri efsaneydi diyebilirim soluksuzca izledim. İlerleyen bölümlerde biraz duraksadı ama sonra çabuk toparladı ve müthiş bir sezon finaliyle noktayı koydu. Karakterlere gelecek olursam Fitz ve Ted karakterlerini sırasıyla Sam Worthington ve Paul Bettany canlandırıyor. İkisinin de performansını çok beğendim, oyunculukları muazzam. Dizide beğendiğim diğer bir isimse "Don Ackerman" karakterine hayat veren Chris Noth.
Unabomber bir Discovery Channel dizisi ama dizinin ilk sezonu Netflix'te de ekranlara geliyor umarım Netflix diğer sezonları da ekler. Dizi ilk sezonunda 8 bölümden oluşuyor ve her bölümü ortalama 43 dakika civarında. Muhakkak izlemenizi tavsiye ediyorum ama ilk önce gerçek hayat hikayesini araştırın. Gerçek hayat hikayesiyle dizi arasında biraz farklılıklar gördüm bu gayette doğal. Diziye puanım ise 5/5. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.