• Slide
  • Slide


Online


Las Chisas Del Cable!

Bu dizinin nasıl değeri bilinmez diyor ve söze başlıyorum. Şahsen benim için La Casa De Papel'den sonra en iyi İspanyol dizi, özellikle bir dönemi anlatması beni daha da şaşırttı. Ben bu diziyi nasıl daha önce izleyemedim, siz sevgili okurlardan bu tarz dizi önerileri bekliyorum.
1920lerde İspanya'da geçen, telefon şirketinde operatör olarak çalışan dört kadının bağımsız olma sürecini konu alıyor. Bir şirkette ne denli entrika olabilir diye düşünüyor ve bizde yapılmamış bu örneği takdir ediyorum. Kadın haklarını, ve cumhuriyete geçilmeden önceki dönemin kadın ve erkek ilişkisini gözler önüne sermesi kullandığı dil, anlatım, senaryo, çekim, ve görsel tabiki de müziksiz olmaz hepsi hepsi çoook güzeldi.
Her neyse sadece övmek olmaz, Kadınların şaheser olduğu bu dizide erkekler vasatlıktan ileri gidemedi,  Francisco'ya ilk sezon vay be  helal olsun dedim, 2. Sezon nefret ettim, 3. Sezon ne olacak derken Francis o doğru dürüst ortada bile gözükmüyordu. En azından son bölümde kral bir hareket sergiledi, tabiki spoiler yok. Mario'yu hiç sevemedim, bu adamı nasıl diziye almışlar demekten fenalık geldi o derece, ama dizide 4 kadın var maşallah nazar değdirmeyelim oyunculuklar ile diziyi almış götürmüşler, özellikle ve özellikle Alba sen nasıl bir kadınsın, sana aşık olmamak elde değil.
3 sezon toplam 24 bölümden oluşan dizinin 4. Sezonu olacak mı henüz belli değil. Entrika, pembe dizi, cinayet, hırsızlık, aşk, nefret herşey var.  Keşke bunu uyarlayabilseydik, uyarlasaydık kesinlikle Alba-Beren Saat, Carlota-Serenay Sarıkaya, Marga- Belçin Bilgin, Angeles- Burcu Biricik. Hayaller işte, dizi şuan Netflix'de izlemek isteyenlere muhakkak tavsiye ediyorum. Benim gibi hızlı izlemeyin tadını çıkarın. Alba'ya selamlar..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.