• Slide
  • Slide


Online


High Seas!

Biri çakma Titanic dizisi mi dedi? Ta kendisi aslında biraz farklı ama kurgu aynı olmuş. İspanyolların üretkenliğine hayranım özellikle de durmaksızın dizi üretmelerine her neyse Netflix'in İspanyol yapımı orijinal dizisi High Seas beni şaşırtan yapımlar arasına girmeyi başaran dizilerinden biri oldu. Dizide sevmediğim unsurlar bulunmasına rağmen genel anlamda iyi ve kaliteli olmuş. Dizinin konusu 1940'lı yıllarda geçiyor  İspanya'dan Rio de Janeiro'ya gitmekte olan Bárbara de Braganza adlı lüks yolcu gemisinin içerisinde yer alan cinayetler,entrikalar, aşklar vb.

Dizi 1940 yılları anlattığı için tarihten de bilgi vermekte, o tarihi dekorlar hissetmemek mümkün değil göze sokar gibi her yerde mevcut bulunuyor. Kostümleri mükemmel olduğundan bahsetmeyeceğim çünkü tüm İspanyol dizileri bu konuda başarılı, dizinin Sherlock Holmes hızında ilerlemesi ve Titanik kurgusunun örtüştürmesi ile meydana gelen bir dizi olmuş. Dizideki erkek oyuncuların hiçbirini beğenmedim hepsi kadın oyuncuların altında ezilmiş keşke daha iyi oyuncular ile anlaşılmış olunsaymış fakat yok bu sefer idare edeceğiz.

Dizinin cinayet olayını çözmeye çalışması ve bir heyecan içinde süregelmesi beni heyecanlandırdı. Ivana Baquero' nun oyunculuğu ile dizi bir üst seviyeye çıkmış, ekrana çok yakıştırdığım bir oyuncu inşallah onu daha çok izleme fırsatına erişebiliriz.  Dizi 8 bölüm'den meydana geliyor. Her bölüm ortalama 45 dakika ayrıca her bölüme takılmış bir isim var bu ayrı bir güzellik olmuş. İspanyol işlerin kötü olmadığının kanıtını size sunabilirim. Keyifli izlemeler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.