• Slide


Online


Hanedan!

Böyle dizi yok resmen sınır tanımayan bir dizi olmuş İran acaba Türk dizilerinden mi ilham aldı diye düşünmeye bile başlamıştım ki birkaç bölüm sonra Türk dizilerine dahi fark attılar. 1981-1989 yılları arasında yayınlanan Dynasty dizisinden uyarlanmış Netflix orijinal dizisidir. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim Dallastan sonra en çok izlenen pempe diziymiş. Bu uyarlaması merakla izledim ve gerçekten dizide o kadar çok entrika ve olay var ki neden hala ülkemizde uyarlaması yapılmıyor diye şaşırdım birkaç yıla muhakkak yapılır ama bu karakterleri canlandıran oyuncuları seçmek kolay olmayacak. 

Dynasty gerçekten zenginliği ve maddiyati o kadar çok göze sokuyor ki şoför  dahi yıllık 400 bin dolar alıyor. Anlayacağınız bu dizide yok yok hergün parti var ve adamın karısı her şeyi yapıyor ama çok güzel bir ilişkileri var. Daha fazla spoiler vermeden konuya atlayayım en iyisi karizmatik ve kurnaz Fallon Carrington, babasının küresel enerji şirketinde çalışmayı düşünmektedir. Babası Blake Carrigton, Fallon ve kardeşi Steven'i Atlanta'ya çağırır. Fallon, aile bireylerinin buluştuğu bu toplantının kendi terfisi ile ilgili değil de yeni üvey anneleri Cristal ile tanıştırılması ile alakalı olduğunu öğrenince şok olur.

Cristal da Fallon gibi kurnaz ve neredeyse onun kadar gençtir. Fallon, Cristal'ın sıradan bir para avcısı değil; hırslı, prensip sahibi ve Carrington Atlantic'de reklamcılık konusunda çok bilgili olduğunu, babasını da gerçekten sevdiğini kısa sürede fark edecektir. Dizideki performansı ile adeta aşık olduğum Elizabeth Gillies diziyi almış zirvelere çıkarmış Fallan karakterini ondan başkası canlandıramaz bu kadar eminim. Dizideki diğer karakterler de gayet iyi, zenginlik, kusursuzluk, güzellik, ihtiras ne desen var. Gerçeklikten uzaklaşmak için tavsiye edeceğim 1 numaralı dizi diyebilirim. 2 sezon toplam 48 bölümden oluşuyor. Sıkılmadan yavaşça izlemeye koyulun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.