• Slide
  • Slide


Online


Designated Survivor!

Fazla gerçekçi işlerü hep çok sevmişimdir, dün bir kaç bölümünü izlediğim Designated Survivor politikaya farklı bir bakış ile bakmamızı sağlıyor.  Mekanların fazla gerçekçi olduğunu düşünmüyorum özellikle beyaz sarayın yıkıldığı görüntüler o hissiyatı vermedi. Dizide kritik dönemi tam anlamıyla yansıtıyor. Oyunculukta devler arasında ilk 5'te gösterilen Kiefer Sutherland dizide Amerika Başkanı Tom Kirkmanı canlandırıyor, canlandırmakla kalmamış adeta yaşamış diyebilirim, ilk bölümde ki şok etkisi ilerleyen bölümlerde bir lider gibi davranmaya başlaması bir an gerçekten onun başkan olduğuna inandım.

Başkan'ın koruması  Aoran'ı canlandıran Adan Canto en az Kiefer kadar başarılı performans sergilemiş beni en çok o şaşırttı, 2. Sezonu henüz izlemedim merakla bekliyorum, ilk defa bir diziyi izlemek için kendimi tutuyorum. Netflix ve ABC ortaklığında çekilen dizi gündemi de işlemeyi unutmuyor, amerikada müslümanlara davranılan biçimi tarafsız bir şekilde göstermeleri hoşuma fazlasıyla gitti. Aksiyon, dram türünde olan dizi Amerika’da Beyaz Saray’ın büyük bir saldırıya uğradığını ve başkanla birlikte pek çok önemli politikacının bu bombalı saldırıda öldüğünü belirtmek gerekiyor.

Amerikan yasalarına göre böyle bir durumda belli makamlardaki kişiler otomatik olarak başkanlık görevini devralıyor ve olağanüstü süreci yönetiyor. Sürecin normale dönmesinin ardından yeniden başkan seçiliyor. Dizide saldırılar sonrasında Tom Kirkman başa geçiyor. Normalde bakanlar arasında son sırada yer almasına rağmen geri kalan herkesin ölmesi onu zorunlu başkan haline getiriyor.  3 sezon toplam 53 bölümden oluşan dizi her bölüm 45 dakikadan oluşuyor. Dizi merak edici ve sürükleyici, yanlış bulduğum bazı kısımları da var fakat izlemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.