• Slide
  • Slide


Online


Dead to Me

Netflix'in çok beğendiğim kara komedi tarzındaki dizisi. İlk bölümlerini izlerken biraz sıkılmadım değil ama bölümler ilerledikçe diziden daha çok keyif aldım. Dizi yeri geldiğinde güldürmeyi çok iyi biliyor yeri geldiğinde duygulandırıyor. Hatta çok duygusal insanları hemen ağlatıyor. Bu iki duyguyu birlikte yansıtmak çok basit deği ama bu işi iyi başardılar. Gözüme batan çok şey olmadı dizide sadece final bölümünü daha iyi bekliyordum ama birazcık hayal kırıklığı yarattı. 
Dizi, "Jen" karakterine odaklanıyor. Jen, genç yaşta kocasını  bir cinayet sonrası kaybediyor ve yaşadığı bu olaylardan sonra tanıştığı "Ludy" ile güçlü bir arkadaşlık bağı kuruyor. Genel olarak bu ikilinin hayat ile mücadeleleri ele alınıyor. Dizide dikkatimi çeken bir diğer şey ise Judy ile Jen'in çok zıt karakterlerde olması. O kadar zıt olmalarına rağmen uyumları birbiriyle mükemmel. Oyuncuların performansına gelecek olursam; gerçekten dizideki tüm oyuncular karakterlerinin hakkını çok iyi verdi. Yan karakterler bile çok başarılıydı. Ben şahsi olarak en çok Judy karakterini canlandıran Linda Cardellini'yi çok beğendim. Dizinin kalitesini üst seviyelere çekti aynı şekilde Jen karakterine hayat veren Christina Applegate'yi de çok beğendim ama Cardellini benim için bir adım daha önde. Bu ikili dışında dizide; James Marsden, Max Jenkins, Sam McCarthy ve Luke Roessler gibi başarılı isimler bulunuyor.
Liz Feldman'ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor ve her bölümü ortalama 25 dakika civarında. Dediğim gibi diziyi çok beğendim, henüz izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ediyorum. Diziye puanım ise 5 üzerinden 4.5.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.