• Slide


Online


Beklenen Müthiş Final
 
Uzun süredir beklediğimiz Game Of Thrones fragmanı yayınlandı, kabul etmesi zor ama maalesef final sezonuyla aramızdan ayrılacak.
 
Fragman da Arya Stark'ın kanlar içinde birinden kaçışını izledik ve bunun rüya mı yoksa gerçek mi olduğu pek anlaşılmıyordu ama daha sonra Arya'nın konuşmasıyla "Ölümü biliyorum, bir çok yüzü var, onu bekliyorum demesi" tüylerimi diken diken yaptı. Acaba bilinmedik bir canavar mı var sorusunu aklıma getirmedi değil.
 
Bu zamana kadar bir fragman izlerken fazlasıyla etkilenebileceğimi hiç tahmin edemezdim ve kabul etmek gerekirse bir efsane sona eriyor. Fragman çok açık değil fakat yüzler de gördüğümüz hissiyatı bizlere bu savaşta kimin galip geleceğinin ve kimlerin öleceğinin sinyalini veriyor.  Cersei'nin savaşı beklediği ve son kez şarabından bir yudum alışı biraz yürek burksa da bence ölmeyi hak ediyor.Kimsenin tahmin etmediği ve önceden  görmediği sahneler izleyeceğimize emin olabilirsiniz.
 
En Büyük Savaş
 
Taht oyunlarında şu zamana kadar en uzun savaş sahnesini izleyeceğimiz fragmanlarda da anlaşılıyor. Sadece bir tarafın değil  bir çok tarafın savaşa dahil olup demir tahta ulaşmaya çalışacağını düşünüyorum.
 
Aslında bu savaşta galip gelmesini istediğim çok kişi var  bakalım demir taht kime kısmet olacak. Jon Snow ve Daenerys'in aynı cephede birlikte savaşacağını düşünüyorum sanki bu ikisi geri çekilecekmiş gibi de geliyor. Hiç beklemediğimiz Arya Stark da tahtın sahibi olabilir,kendisi şuan favori karekterim bununla birlikte gerçekten hak etmediği anlamına da gelmez.
 
Stark ailesinin başına bu sezon çok daha kötü şeylerin geleceği anlaşılıyor.  Jon ve Daenerys emriyle bir ordunun ejderhalar tarafından kül olduğunu görüyorum. Ayrıca bu ikilinin yüzünde bir burukluk ve mutsuzluk var acaba istemedikleri birşeyler mi oldu sorusu aklımı kurcaladı. Snow ona ait olan şeyi alacak gibi duruyor yıllardır uğruna savaştığı o demir tahta kavuşacak belkide.
Daenerys'in tahtdan vazgeçip ejderhalarıyla beraber uzaklara gidebilme ihtimali de var. Sonuçta farklı bir sezon izliyeceğiz ve herkesin kazanma ihtimali yok.
 
Fragmanda Yakaladıklarım
 
Arya'nın final bölümünde koridorda yaralı bir şekilde koştuğu gözüküyor. Arya'nın korkudan kaçtığı kişi büyük ihtimal  Jagen olmalı yoksa Akgezenler'den bu kadar fazla korkacağı ihtimali sıfır...
Ayrıca bir grup insanın mahsen mezarlarında savaştan korunmak için gizlendiğini görüyorum. Bu da savaşın ne kadar etkili olduğunun kanıtı, Cersei' gözyaşları içinde şarap içtiğine göre bebeğini kaybetmiş olmalı, Daenerys ve Jon ejderhalara doğru yürüdüğü sahnede Daenerys' Dragon'a Snow ise Rhaegal binecekler. Muhteşem çekimler ve sahneler eşliğinde bir devrin kapanışını izlememize  çok az kaldı..
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.