• Slide
  • Slide


Online


Peaky Blinders Dönüş Tarihi Belli Oldu
 
BBC Two'da ekranlara gelen ve ilk 4 sezonu itibariyle çok sevilen Peaky Blinders'ın dönüş tarihi belli oldu. Dizi, 25 Ağustos’ta BBC Two ekranlarında seyircisiyle buluşacak. Gerçekten çok hoş bir dizi, 1900'lü yıllara ışık tutması, dönemin İngiltere’sini ele alması, giyinişleri, müzikleri her şeyiyle dört dörtlük bir dizi. Zaten bu reytinglere de çok iyi yansıyor. 
Dizi dediğim gibi 1900'lü yıllara ışık tutuyor, o dönemde Birinci Dünya Savaşından yeni çıkmış İngiltere'de birçok çete bulunmakta ve bu çetelerin en ünlüsü de Peaky Blinders'dir. Sürekli polislere rüşvet yedirerek günü kurtaran bu çete bir soygunda yanlışlık yapınca başlarına bela olacak bir müfettiş şehre gelir ve bu çetenin rahatı bozulur. Yani genel olarak müfettiş ve çete arasındaki mücadeleler ele alınıyor. Dizinin kadrosunda; Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson, Joe Cole ve Adrian Brody gibi yıldız isimler bulunuyor. "Tommy" karakterini canlandıran Cillian Murphy'nin performansı gözle görülmeye değer gerçekten çok başarılı bir oyuncu.
Steven Knight'in yönetmenlik koltuğunda oturduğu dizi ilk 4 sezonunda toplamda 24 bölümden oluşuyor. Dizinin 5. sezonu da 6 bölümden oluşacak ve her bölüm ortalama 55 dakika civarında olacak. Ayrıca dizinin ilk 4 sezonu Netflix'te ekranlara geliyor, hala izlemediyseniz mutlaka izleyin bence.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.